Поштујући препоруке Оснивача и кризног штаба Општине Ириг  “Препорука за ДУ “Дечија радост”  Ириг за почетак нове школске/радне године 2020/21.” – број 01-81-351-2020 од 20.08.2020. године, а у складу са дописом Министарства просвете, науке и технолошког развоја– број 610-00-00677/2020-07 од 17.08.2020. године „Припрема за почетак радне 2020/21. године израда годишњег плана рада установе у контексту епидемиолошке ситуације у вези са COVID-19 и “Препорука за  примену општих мера заштите од SARS CoV-2 вируса у предшколским установама” ЗЗЈЗ Сремска Митровица ДУ “Дечија радост” Ириг доноси следеће мере:

– сви родитељи који улазе у вртић у обавези су да пређу преко дезо баријере, дезинфикују руке и носе заштитну маску

– не мора се вршити мерење телесне температуре деци при уласку у вртић

– одржавање родитељских састанака могуће је уз ношење заштитне маске и поштовање дистанце

–  адаптација новоуписане деце по распореду у мањим групама

– у случају да се код деце примети неки од симптома болести, прехладе, родитељи су у обавези да одмах дођу по своје дете

– родитељи су у обавези да за  децу при доласку у вртић ( када је дете било болесно), доставе потврду педијатра да је дете здраво, као и након дужег одсуства (дуже од 5 дана)

– рад ће се одвијати у ограниченом капацитету уз поштовање здравствено-хигијенских мера